Offices+Services

Ректорат

РЕКТОРАТ

Санжарбек Эрдолатов       

Ректор

A-315

1042

Зеки Пекташ Ректордун кеңешчиси    

Айпери Тилекова

Секретарь-референт

A-315

1040

Проректор

ПРОРЕКТОР

Умаров Рустам

Окуу иштери боюнча проректор 

A-304

1035

Айчурок Мамытбекова

Секретарь-референт

А-303

1038

Салидин Калдыбаев

Илимий иштер боюнча проректор

А-306

1044

Нуриза Асанова

Методист

А-305

1137

Тиллеков Сеитбек

Административдик, чарбалык боюнча проректор 

A-307

1036

Нусупова Айша

Секретарь-референт

A-305

1137

Окуу жана саппатты башкаруу департаменти    

ОКУУ ЖАНА САПАПТТЫ БАШКАРУУ ДЕПАРТАМЕНТИ

Талант Асан уулу

Директор

A-305

1036

Зуура Ашимова

Директордун орун басары

А-213

1024

Акылай Акматалиева

Адис

A-303

1038

Илим департаменти

ИЛИМ ДЕПАРТАМЕНТИ

Назира Эсеналиева  

Директор

A-219

1013

Нуриза Асанова

Методист

A-305

1137

Квалификацияны жогорулатуу жана инновация институту    

КВАЛИФИКАЦИЯНЫ ЖОГОРУЛАТУУ ЖАНА ИННОВАЦИЯ ИНСТИТУТУ

Кундуз Жузупекова

Директор

А-201

1015

Элнура Калдыбаева

Адис/Окутуучу

С-202

1099

SILK ROAD Research борбору    

SILK ROAD RESEARCH БОРБОРУ

Кашиф Хасан Кхан 

Директор

А-221

         

Магистратура жана факультет аралык кафедра    

МАГИСТРАТУРА/ФАКУЛЬТЕТ АРАЛЫК КАФЕДРА 

Нурзат Казакова

Кафедра башчысы

А-222

1033

Информатика жана инженерия факультети

ИНФОРМАТИКА ЖАНА ИНЖЕНЕРИЯ ФАКУЛЬТЕТИ

Руслан Исаев

Декан

A-203

1017

Амангельдиева Адинай

Методист

A-202

1016

ИНФОРМАТИКА ЖАНА ЭСЕПТӨӨ ТЕХНИКА КАФЕДРАСЫ 

Руслан Исаев

Кафедра башчысы

А-210

1026

Бурул Шамбетова

Окутуучу

 

 

Эсеналиева Гулзат

Бөлүм башчысы

 

 

Тахир Аслан

Окутуучу

А-210а

1026

Мухаммед Имтияз

Окутуучу

А-221

 

Сельчук Жанкурт

Окутуучу

 

 

Жуманияз Маматалиев

Окутуучу

A-214

 

Жакшылыков Жылдызбек

Окутуучу

   

КОЛДОНМО МАТЕМАТИКА ЖАНА ИНФОРМАТИКА КАФЕДРАСЫ 

Маматалиев Жуманияз

Кафедра башчысы

A-214

1018

Мекуриа Ремудин Решид

Окутуучу

 

1028

Мохаммед Халид

Окутуучу

 

1109

Хусейин Контери Чебси

Окутуучу

   

Экономика жана башкаруу факультети

ЭКОНОМИКА ЖАНА БАШКАРУУ ФАКУЛЬТЕТИ

Кыялбек Акмолдоев

Декан, экономика кафедрасынын башчысы

A-218

1030

Ашимова Зуура

Декандын жардамчысы

A-222

1032

Аринова Мираида

Методист

A-222

1032

ЭКОНОМИКА КАФЕДРАСЫ 

Нурдин Капаров

Кафедра башчысы

А-223

1102

Борбугулов Малик

Окутуучу

A-219

1013

Улан Аширов

Окутуучу

А-223

1102

Имарбекова Бактыгул

Окутуучу

   
Нуркасымов Улан

Окутуучу

   

ЮРУСПРУДЕНЦИЯ  КАФЕДРАСЫ

Нурлан Исмаилов

Кафедра башчысы

D-213

1070

Жылдыз Тегизбекова

Окутуучу

D-213

1070

Алия Маралбаева

Окутуучу

D-204

1054

Атай Алмаз уулу

Окутуучу

D-204

1054

Алияскаров Бекчоро 

Окутуучу 0,5

   
Алайбекова Толгонай

Методист

   

ЭЛ АРАЛЫК МАМИЛЕЛЕР КАФЕДРАСЫ

Мавлюда Гусейнова

Кафедра башчысы

D-300

1048

Усенова Таалайгул

Окутуучу

D-204

1054

Абдулбакиева Малика 

Окутуучу

   
Руслан Жалил

Окутуучу

   

Гуманитардык илимдер факультети

ГУМАНИТАРДЫК ИЛИМДЕР ФАКУЛЬТЕТИ

Ибрахим Конжак

Декан

D-413

1063

Нармаматова Гулзада  Зам.декан    

Нурмира Черикбаева

Методист

D-404

1064

Касмалиева Биназир

Методист

D-412

1061

ЖАЛПЫ АНГЛИС ТИЛ КАФЕДРАСЫ

Казакова Нурзат

Кафедра башчысынын орун басары

D-400

1068

Акимканова Кундуз

Кафедра башчысынын

D-400

1068

Акылбек уулу Назарбек

Окутуучу

D-401

1061

Кулжабаева Айдай

Окутуучу

D-520

1056

Логош Вероника

Окутуучу

D-401

1061

Закиров  Алимжан

Окутуучу

D-401

1061

Серидина Юля

Окутуучу

   
Жакишева Салтанат

Окутуучу

   

ПЕДАГОГИКА ЖАНА ПСИХОЛОГИЯ КАФЕДРАСЫ

Жакшылыкова Тинатин

Кафедра башчысы

D-301

1048

Жолчиева Айнуру

Ага Окутуучу

D-301

1048

Сидхард Шахи

Окутуучу

   
Хена Фатма

Окутуучу

   

АНГЛИС ТИЛ ҮЙРӨТТҮҮ КАФЕДРАСЫ

Гулаида Каипова

Кафедра башчысы

С-407

1089

Зулкада Рыскул кызы

Методист

С-403

1094

Адина Эшенкулова

Окутуучу

С-407

1089

Нурия Умерова

Окутуучу

С-201

1093

Назира Курт

Окутуучу

С-502

1081

Гульнура Иренчиева

Окутуучу

С-502

1081

Бейшеева Айгүл

Окутуучу

   
Борубаева Чолпон

Окутуучу

   
Кудайбердиева Нуржан

Окутуучу

   
Джереми Чарлес Кирди

Окутуучу

   

Бактыгуль Батыралиева

Окутуучу

С-507

1080

ТҮРК ТИЛ КАФЕДРАСЫ

Мехмет Мужде

Бөлүм башчысы

 

 

Муслим Таваш

Окутуучу

С-411

1088

Шеримбеков Нурлан

Окутуучу

 

 

Рыскул кызы Зулкада

Окутуучу

 

 

Умида Гуламжан кызы

Окутуучу

С-201

1093

Нурзат Усупова

Окутуучу

С-305

1091

ЖУРНАЛИСТИКА

Абдуллаева Аида

Бөлүм башчысы

 

 

Таабалдиев Кубанычбек 

Окутуучу 0,25

 

 

Мамбеталиев Кубан

Окутуучу 0,5

   
Алиева Наристе Окутуучу    
Джолдошов Жандос Окутуучу    

Медицина илимдер факультети

МЕДИЦИНА ИЛИМДЕР ФАКУЛЬТЕТИ

Кенан Гумуштекин              

Декандын орун басары

D-313

1060

Осмоналиев Кудайберген

Декан жард

 

 

Мелисбеков Медер

Декан жард

 

 

Шахризада Муратова

Методист

D-313

1060

Исакова Мадинабону

Окутуучу

   
Рахманова Азизахон

Окутуучу

   
Акназаров Санжар

Окутуучу

   
Лабзова Александра

Окутуучу

   
Кыдыралиева Рыскуль 

Окутуучу

   
Мухаммед Бурак Ай

Окутуучу

   
Абдурасулова Айсанам

Окутуучу

   
Али Хайдер

Окутуучу

   
Мусуралиева Гульнара

Окутуучу

   
Алиева Чолпон

Окутуучу

   
Арзыкулов Тынарбек

Окутуучу

   
Хан Наваид  Хуссайн

Окутуучу

   
Сагынов Эрмек

Окутуучу

   
Абдыраимов Азамат

Окутуучу

   
Абдумуталифова Бермет

Окутуучу

   
Мирза Масроор Али бег

Окутуучу

   
Нурлан Маннап уулу

Окутуучу

   
Ахмет Саныч

Окутуучу

   
Ибрагим Хасгюр

Проф

   

Эл аралык дистанттык билим берүү борбору

ЭЛ АРАЛЫК ДИСТАНТТЫК БИЛИМ БЕРҮҮ БОРБОРУ

Жылдызбек Жакшылыков 

Директор

D-107

1023

Муратова Элнура

Окутуучу

 

 

Кутманова Уулбүбү

Окутуучу

 

 

Таалайбекова Гулгакы

Методист

   

Орто кесиптик билим берүү(колледж)

ОРТО КЕСИПТИК БИЛИМ БЕРҮҮ (КОЛЛЕДЖ)

Эсеналиев Эрмек

Директор      

С-205 

1095

Унсал Абдурахим

Методист

С-208

1101

Мырзакулов Ильяз

Тарбия иштери боюнча 

директордун орун басары

С-106

 

Назаркулова Нуржан

Бөлүм башчысы

С-203

1092

Хамидов Жавлон 

Бөлүм башчысы

С-203

1092

Усупова Нурзат

Бөлүм башчысы

С-208

1101

Дыйканбаева Гульнура Окутуучу    
Шералы кызы Гулиза Окутуучу    
Элдред Мюррей Джеймс

Окутуучу

   
Гис младший Кертис

Окутуучу

   
Абдукеримова Сапаргүл

Окутуучу

   
Иршад Гүлбарга

Окутуучу

   
Мавлют Карабакла

Окутуучу

   
Бактыбекова Нурзада

Окутуучу

   
Абдуллаев Нурмухаммед

Окутуучу

   
Ураимжан кызы Акылай

Окутуучу

   
Шаяхметов Дим

Окутуучу

   
Алиева Элнура

Окутуучу

   
Жолочиева Чолпон

Окутуучу

   
Сарыбаев Мирлан

Окутуучу

   
Кыргызбаева Чолпонай

Окутуучу

   
Орозова Авазкан

Окутуучу

   
Бодбаева Чолпон

Окутуучу

   
Абдылдаева Асия

Окутуучу

   
Илебаева Айгул

Окутуучу

   
Абдыразак Аида

Окутуучу

   
Бозжанов Тойлы

Окутуучу

   
Алиева Диана

Окутуучу

   
Мамытов Керим

Окутуучу

   
Мамытова Асем

Окутуучу

   
Жолдошбеков Эмил

Окутуучу

   
Амангулыев Нурыслам

Окутуучу

   
Бактыкалый кызы Гүлжайнар

Окутуучу

   
Лесбекова Салтанат

Психолог

   
Алымбекова Алина

Методист

   

Эл аралык байланыш офиси             

ЭЛ АРАЛЫК БАЙЛАНЫШ ОФИСИ

Коногалиев Эдил

Директор

А-211

1028

Динара Эгембердиева    

Эл аралык программалардын  координатору

А-212

1027

Конгайтиева Табигат

Чет өлкөлүк студенттердин координатору

А-212

1027

Каналбек кызы Анара

Чет өлкөлүк студенттердин координатору

   

Маркетинг борбору

МАРКЕТИНГ БОРБОРУ

Аида Борубаева

Директор

А-107

1008

Омурова Адина

Адис

А-107

1008

Гумеров Радмир

Адис

А-107

1008

Рустам Чонов Ассистент    
Алакунова Ырысгуль Ассистент    

Спорт, ден-соолук жана маданият борбору

СПОРТ, ДЕН-СООЛУК ЖАНА МАДАНИЯТ БОРБОРУ

Рамазан Түркмен              

Директор

А блок

1105

Бакыт Исакжанов

Адис

А блок

1105

Айкөкүл Мамаева

Адис

А блок

1105

Маалымат башкаруу бөлүмү

МААЛЫМАТ БАШКАРУУ БӨЛҮМҮ

Молдокулов Жантай

Маалымат башкаруу

бөлүмүнүн башчысы

A-208

1023

Эркин Кубанычбеков

Систем администратор

A-206

1020

Максат Абдылдабеков 

Системдик администратор

D-526

1047

Жанар Кушубеков

Системдик администратор

A-206

1020

Шерматов Сүйүнбек

Системдик администратор

   
Араниндинов Марат

Системдик администратор

   

Бегайым Аманкулова 

Системдик администратор

A-209

1025

Залкар Касымов

Дизайнер

A-209

1025

Студенттик бөлүм

СТУДЕНТТИК БӨЛҮМ

Аскар Камчиев

Бөлүм башчысы

А-102

1002

Самат Ракымбек уулу

Проект-менеджер

A-209

1025

Алексей Бондарев

Разработчик

A-209

1025

Жылдыз Каипбердиева

Башкы адис

A-102

1001

Мирзат Ибраимова

Адис

A-102

1003

Алина Адилханова

Адис

А-102

1003

Китепкана

КИТЕПКАНА

Турдумаматов Айтбай

Директор

Библиотека

1013

Динара Нуралиева

Китепканачы

Библиотека

1013

Айнурa Нуралиева

Китепканачы

Библиотека

1013

Кaдрлар бөлүмү      

КАДРЛАР БӨЛҮМҮ

Шамбеталиев Канатбек

Бөлүм башчысы

А-103

1006

Жумагүл Садирова

Башкы Адис

А-103а

1004

Жыпаргүл Сыдыкова

Архив

А-109

1012

Абдрахманов Мырзабек

Адис

   

Бухгалтерия

БУХГАЛТЕРИЯ

Молдоев Фархат

Бөлүм башчысы

A-104

1014

Тураргул Сооронбаева

Башкы бухгалтер

A-105

1010

Бермет Сагыналиева

Кассир

A-105

1011

Дыйканбаева Нурзада Фин-менеджер    

Чарба иштерин башкаруу бөлүмү

ЧАРБА ИШТЕРИН БАШКАРУУ БӨЛҮМҮ

Абдыкеримов Нурдин

Бөлүм башчысы

A-106

1007

Мехмед Даян

Башкы ашпозчу

Ашканa

1046

Волиев Шухрат завхоз    
Шворнев Виталий Тех бөл    
Дуйшеев Акылбек Тех бөл    
Курманбек уулу Канат Тех бөл    
Исаков Нурбек  Тех бөл    
Тюрин Виктор Тех бөл    
Сухроб Тех бөл    
Абылова Мээрим Тех бөл    

Медициналык жардам берүү кабинети

МЕДИЦИНАЛЫК ЖАРДАМ БЕРҮҮ КАБИНЕТИ

Баркын Торокулова

Врач 

А-108

1009

Бурул Канкулова

Медайым

А-108

1009